Logo
Версія для друку

Вишиванка - символ Душі Української!

Здавна в Україні ставлення до одягу було трепетним і шанобливим. Матері вишиваючи одяг своїм дітям вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження дорогих чад. Українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом. Та ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.

Козачки в вишиванках на Хрещатике

Сорочки на кожен день вишивали звичайно ж гараздо простіше і скромніше, куди більш багатою і ретельно вишитій була святковий одяг. Весільні українські сорочки були взагалі предметом особливої ​​уваги. Таємничим мовою вишивки вони передавали безліч побажань для сімейного благополуччя молодій парі.


Які б складні часи не переживав український народ, але любов до традиційної вишивки у нього ніколи не згасала. За допомогою нитки та голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання.

Слідуючи старослов'янським традиціям чужу вишиванку надягати не слід, вважається, що таким чином можна «перебрати» на себе чужу долю, а також не віддати свою.

Традиційно вишивкою прикрашалися ті частини одягу, через які, за уявленням наших предків, злі сили могли проникнути в душу людини. По суті охоронна місія і була основним призначенням вишивки. Вишивкою-оберегом вишивалися воріт, манжети, поділ і розріз горловини. Сама тканина сорочки вважалася неприступною для злих духів, тому що при її виготовленні використовували інструменти на яких у великих кількостях присутній заклинальний орнамент. Виходячи з таких уявлень важливо було захистити ті частини одягу, де закінчувалася тканина і починалося тіло людини. Якраз для цього і існувала традиційна вишивка, яка мовою містичної символіки перегороджувала шлях негативним силам через краї одягу до тіла і душі людини.

Вышиванка купала

Наші предки вірили, що як вишитий рушник охороняє кожен будинок, так і вишита сорочка оберігає людину від недобрих думок і заздрісних поглядів поганих людей. І повірте це аж ніяк не архаїчні вірування людей далеких від технічного прогресу. Тут використовується важливий психологічний аспект: коли людина заходила в будинок, то перше на що був спрямований його погляд - це вишиті рушники, таким чином він відволікався на хитромудрі візерунки і якщо мав недобре намір, то мимоволі випускав з себе ту злу силу, яка могла нашкодити господарям будинку. Така ж роль була і у вишиванки. Яскрава вишивка просто відволікала недобрий погляд людини зі злом у душі від власника сорочки. Задивившись на візерунки вишиванки той і сам міг забути про своє у недоброму гуморі, йому ж і краще! Виходячи з таких цілком практичних міркувань вишитий рушник і вишита сорочка були реальними оберегами для людини і для дому.

Гадание в вышиванках на Андрей

Існувало повір'я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добро, на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину. Жінки вишивали сорочки для своїх синів і чоловіка. Якщо когось чекали з далекої дороги, то йому починали вишивати нову сорочку, щоб людина швидше повертався. Говорячи про везучу людину, ми часто вживаємо вираз: «народився в сорочці» - в ньому якраз і йдеться про ту саму вишитій сорочці. Звідси можна зрозуміти, що такого предмету побуту як вишита сорочка приділялася зовсім не маленька роль.

Вышиванки

У наші дні вишиванка впевнено повертає собі популярність не тільки як святковий, але і як повсякденний одяг. Для багатьох людей вишита сорочка давно стала звичним предметом гардеробу, а для деяких і ніколи не переставала бути їм. Тепер вишиванка не тільки одягається під час народних гулянь, а й прекрасно поєднується з такими звичними в наші дні речами як джинси, шкіряна куртка і діловий костюм. Елементи традиційної української вишивки досить часто використовують в своїх колекціях українські дизайнери одягу, таким чином популяризуючи національні традиції вишивки не тільки в Україні, а й за її межами.

Современная вышиванка

Современная вышиванка - Готы

Незважаючи на те, що зараз велика кількість вишитих сорочок випускають на швейних фабриках, до того ж не лише в Україні (підприємливі китайці шиють національні костюми будь-яких народностей, на які є попит), справжня ручна вишивка на домотканому полотні не втрачає своєї популярності, а стає лише більш дорогим і ексклюзивним товаром.

Вышиванка залицяння

Вишиванка це символ здоров'я, краси, чистоти помислів і єднання з душею своїх предків, свого народу.

Друзі, будьте сучасними, не залишаючи добрих традицій!

 

Гуляют в вышиванках

Гуляют в вышиванках

Козаки бийка в вышиванках

Козаки на конях

Крзак дівчина вишиванка

Купала вышиваннка

Купала вышиваннка

Купала вышиваннка

танці

Таємниці українського сексу - д/ф 2010:За матеріалами: analitic.bu.ua. Фото «Мамаєва слобода»

Менеджер Єлизавета

 

У разі виникнення питань – телефонуйте:

life :)  063-379-06-39

© 2015 Етнусики. Всі права захищено законодавством.
При передруці ОБОВ’ЯЗКОВИМ є гіперпосилання на www.etnusiki.com.ua